Alternatywa dla apple’a od Lenovo? Lenovo ThinkBook 14

Lenovo ThinkBook 14 to laptop, który swoją premierę miał w maju 2019 roku (http://notebooki.biz.pl/jaki-laptop-wybrac-do-swojej-firmy/). Nowe dziecko chińskiego przedsiębiorstwa jest modelem wykonanym z wysokiej jakości aluminium w mineralnoszarej oprawie. Jest to świetnie sprawdzająca się alternatywa dla ThinkPadów. Dużą zaletą jest cena i jednorodność serii – na ten moment dostępne są jedynie 2 wersje z ekranem o przekątnej 13 i 14 cali. Dziś skupimy się na tym drugim.

Lenovo ThinkBook 14 dla wymagających osób pracujących zdalnie

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że Lenovo ThinkBook 14 to sprzęt idealny dla osób, które pracują biurowoNie będzie nadużyciem stwierdzenie, że Lenovo ThinkBook 14 to sprzęt idealny dla osób, które pracują biurowo. Przedstawiony model jest dość minimalistyczny, dając przy tym adekwatną wydajność. Za cenę około 3000 zł możemy otrzymać przenośny komputer, za pomocą którego bezproblemowo wyślemy codzienny mailing, wypełnimy dokumentację czy też napiszemy ważny artykuł. ThinkBook 14 niemniej użyteczny będzie w podróży, gdzie istotny jest czas pracy na baterii, doborowa łączność (2 karty Wi-Fi 5/6), a także zabezpieczenia chroniące nas przed śledzeniem i kradzieżą. Jeśli trzeba by wybrać jakiś powód, aby zakupić tego notebooka zamiast serii alternatywnych to jest nim właśnie aspekt podróżniczy.

Co nas czeka po otwarciu Lenovo ThinkBooka 14? Kilka słów o specyfikacji

Czeka nas wiele udogodnień, świetnie zaprojektowana cicha klawiatura wyspowa, wygodny touchpad oraz zainstalowany na dysku Windows 10. Skorzystamy z komponentów takich jak procesor Intel Core Ice Lake (10. gen), karta graficzna Intel UHD Graphics/AMD Radeon 625, RAM DDR4-2666 w ilości maks. 24 GB, system dysków SSD + HDD (lub jeden samodzielny). Nie zapomniano o szczegółach, spośród których warto wyróżnić USB 3.1 – 2x typu C + 2x typu A, obecność dwóch portów do połączenia z monitorem: HDMI, Display-Port, zasilanie prądem stałym. Do ochrony danych posłuży zasłonka kamery 720p – ThinkShutter, TPM 2.0 oraz system APS.

Obraz autorstwa: lenovo.com