Dell Latitude 7420 – wersja dość popularna

Jedna z popularnych wersji Dell Latitude 7420 to ekran o przekątnej 14 cali, matowa matryca, 8 GB pamięci RAM typu DDR4, procesor Core i5 o czterech rdzeniach, dysk twardy typu SSD o pojemności 256 GB, wbudowany Bluetooth, wzmocniona konstrukcja, pojemna bateria, mikrofon, podświetlana klawiatura, trzy porty typu USB, jeden port HDMI, czytnik linii papilarnych, czytnik kart microSD, kamera internetowa i urodziwa obudowa. Model ten tylko po części doceni informatyk, który chce obrabiać materiał filmowy nakręcony w jakości 4K, bo nawet taki fachowiec potrzebuje lżejszego laptopa do pracy mobilnej, choćby ze względu na to, że lżejszy model wygodniej się przenosi, czyli nie jest to jedynie wygoda dla kobiet pracujących z mikrofonem i kamerą internetową, dzięki którym cały czas można organizować wideokonferencje.

Dell Latitude 7420 w tej konkretnej wersji to nie tylko lekkość, która doceniają kobiety, bo to też Bluetooth, dzięki któremu można niemal bez przerwy wysyłać filmiki ze smartfona i to bezprzewodowoDell Latitude 7420 w tej konkretnej wersji to nie tylko lekkość, która doceniają kobiety, bo to też Bluetooth, dzięki któremu można niemal bez przerwy wysyłać filmiki ze smartfona i to bezprzewodowo. Matowa matryca też jest bardzo ważnym plusem tego modelu Dell, bo dzięki niej można też pracować w lokalizacji obficie nasłonecznionej, czyli tam gdzie błyszcząca matryca sobie nie radzi. Na dokładkę jest to markowa matowa matryca, czyli o wiele lepsza od tej zamontowanej w tanim laptopie, bo takowa zazwyczaj radzi sobie średnio lub słabo i dlatego warto postawić na rozwiązania markowe.

Kolejnym rozwiązaniem markowym w przypadku Dell Latitude 7420 jest procesor Core i5 o czterech rdzeniach, którego wyróżnia elektroniczna żywotność. On nawet po tych czterech lub pięciu latach funkcjonuje tak jak nowy, a te nie markowe po blisko dwóch latach znacząco zwalniają. Wiele znaczy też i to, że ten procesor w tym modelu Dell łączy się też ze wzmocnioną konstrukcją, czyli te przypadkowe uderzenia o blat biurka nie będą katastrofalnymi, bo ten konkretny laptop może nawet przetrwać upadek na twardą podłogę z wysokości około metra.