Dell XPS 15 9500

Model 15-calowy dodaje lepsze głośniki i opcję dyskretnego procesora graficznego, co czyni go znacznie bardziej zdolnym do wykonywania bardziej wymagających graficznie zadań. Jeśli obawiasz się, że te możliwości sprawiają, że urządzenie jest dla Ciebie zbyt wybredne, nowy wyświetlacz InfinityEdge sprawia, że jest to jeden z najmniejszych 15-calowych laptopów dostępnych obecnie i jest znacznie mniejszy niż w ostatniej iteracji.

Co w obudowie?

Model 15-calowy dodaje lepsze głośniki i opcję dyskretnego procesora graficznego, co czyni go znacznie bardziej zdolnym do wykonywania bardziej wymagających graficznie zadańModel Dell XPS 15 9500 jest wyposażony w system Windows 10 Home i wyświetlacz InfinityEdge o przekątnej 15,6 cala i proporcjach obrazu 16:10. Laptop jest wyposażony w ekran dotykowy UHD+ 4K (3840×2400 pikseli) oraz opcje bezdotykowego ekranu Full HD+ (1920×1200 pikseli). Pod maską znajduje się 10. generacji procesor Intel Core i5-10300H w wersji podstawowej, który może współpracować z 10. generacją procesorów Intel Core i9-10885H (więcej), a także z procesorem graficznym Nvidia GeForce GTX 1650 Ti i do 32 GB pamięci SDRAM DDR4. Firma Dell dostarczyła do 1 TB pamięci masowej PCIe 3 SSD w nowym modelu XPS 15, choć klienci mogą również uzyskać 256 GB lub 512 GB pamięci – w zależności od wymagań.

Satysfakcjonujące głośniki i klawiatura

Jednym z głównych ulepszeń istniejącego modelu XPS 15 w nowej ofercie jest nowe umieszczenie głośników w stacji dokującej, obok klawiatury. Prawdopodobnie pomoże to zapewnić lepsze wrażenia dźwiękowe w porównaniu z poprzednimi modelami, które posiadały głośniki pod klawiaturą. Nowe urządzenie posiada również dźwięk Waves Nx 3D dostrojony przez nagrodzonego nagrodą Grammy producenta Jacka Josepha Puiga. Wbudowana technologia może śledzić ruchy głowy podczas noszenia słuchawek w celu dostosowania kierunku dźwięku do wizualnego punktu widzenia. Wykorzystuje ona również śledzenie ruchów głowy przez głośniki w celu podniesienia jakości dźwięku.

Mikrofon i łącza

Model Dell XPS 15 9500 jest również wyposażony w podwójny zestaw mikrofonów (więcej: www.mzcomputers.pl). Opcje łączności obejmują Wi-Fi 6, Bluetooth v5.0, dwa porty Thunderbolt 3 oraz USB typu C 3.1 z zasilaniem i obsługą portu DisplayPort. Laptop jest również wyposażony w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Ponadto, w wersji bezdotykowej jest wyposażony w baterię 56Whr, a w modelu z ekranem dotykowym – w baterię 86Whr.

Tło zdjęcie utworzone przez ijeab - pl.freepik.com