Lenovo ThinkPad E15 – Postaw na wydajność w przystępnej cenie

Lenovo ThinkPad E15 to 15-calowy notebook przeznaczony dla poszukujących wydajnego sprzętu biurowego w przystępnej cenie. Mimo że przedstawiony notebook jest raczej propozycją budżetową to mamy zapewniony pakiet zabezpieczeń, aktualne podzespoły, a także odporną na upływ czasu konstrukcję. Metalowa obudowa w towarzystwie pojemnej baterii i obszernej klawiatury zapewnia najwyższy komfort pracy. Jedyny mankament, z którym musimy się liczyć to nieco okrojona liczba oferowanych konfiguracji.

Choć niedrogi to wciąż zdolny do przekraczania barier

Lenovo ThinkPad E15 to 15-calowy notebook przeznaczony dla poszukujących wydajnego sprzętu biurowego w przystępnej cenieThinkPad E15 nie jest sprzętem z najwyższej półki cenowej. Pomimo tego faktu jest on zdolny do przekraczania tych samych barier co droższe odpowiedniki z serii ThinkPad P, T czy X. Lenovo ThinkPad z systemem WIndows 10 Pro pozwoli na wyświetlanie wysokojakościowego obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 px na wybranej matrycy antyodblaskowej TN/IPS o przekątnej 15,6″. Pracować będziemy przy udziale podzespołów Intel: procesora Core i7 10. generacji, karty UHD w wersji z UMA, pamięci RAM do 16 GB DDR4 oraz dysku M.2 PCIe SSD o pojemności do 1 TB (opcjonalnie 2. dysk HDD do 2 TB 5400 rpm).

Styl i wydajność  to nie wszystko. Liczy się wygoda i funkcje użytkowe zapewniające nam najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Z tego względu producent w notebooku Lenovo ThinkPad E15 umieścił gniazdo linki zabezpieczającej kensington, zasłonkę kamery internetowej ThinkShutter oraz moduł dTPM 2.0. Aby łączyć się z szybką siecią mobilną wykorzystamy kartę sieciową Intel 2 x 2 AC (Wi-Fi 5), natomiast do połączeń ze światem mobilnym Bluetooth 5.0. Do bardziej oczywistych wejść zaliczyć można USB 3.1 (USB-C), 2x USB 3.1 (Gen 1), 1x USB 2.0, HDMI 1.4b, RJ45, gniazdo słuchawek i mikrofonu. Waga wyniesie min. 1,9 kg. Dostępne są wersje kolorystyczne czarna oraz srebrna.

Obraz autorstwa lenovo.com