Lenovo ThinkPad T14s: optymalny pod każdym względem

W dzisiejszych czasach producenci notebooków prześcigają się w tym, kto będzie w stanie dostarczyć najwyższą liczbę innowacyjnych rozwiązań. Od tej reguły nie stroni Lenovo, które na najbliższy czas zapowiedziało wydanie ultrabooka z 14-calowym ekranem, ogromnym pakietem funkcji bezpieczeństwa i aluminiowym pokryciem obudowy. Mowa oczywiście o ThinkPadzie T14s. I choć nie brzmi to wcale jak nowość to trzeba przyznać, że Lenovo stara się jak może – w nasze ręce za niewygórowaną cenę daje m. in. procesor Intel 10. generacji, złącza Thunderbolt, matryce IPS i zyskującą na popularności łączność LTE.

Notebook, który spełni najwyższe wymagania

W dzisiejszych czasach producenci notebooków prześcigają się w tym, kto będzie w stanie dostarczyć najwyższą liczbę innowacyjnych rozwiązańKupując notebooka w ramach zaspokojenia swoich pracowniczych potrzeb musimy brać pod uwagę praktyczność zastosowanych rozwiązań. Lenovo ThinkPad T14s zapowiada się jako jeden z najbardziej poręcznych i wydajnych mobilnych modeli ostatnich lat (o czym więcej tutaj). Urządzenie zdolne jest do pracy z najnowszym oprogramowaniem typu enterprise. Dodatkowo producent wiedząc o dokładnym przeznaczeniu T14 domyślnie do modelu dodał system Windows 10 w wersji Pro.

W pracy wiernie służyć będzie nam zestaw podzespółów bazujących na sockecie BCBGA1528. Oznacza to, że w środku znajdzie się:

  • jeden z czterech procesorów Intel Comet Lake: i3-10110U, i5-10210U, i7-10710U lub i7-10510U,
  • zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620/630,
  • pamięć operacyjna w ilości 8 – 48 GB DDR4 o taktowaniu 2600 MHz,
  • dysk twardy SSD z szyfrowaniem OPAL o pojemności 250, 500 lub 1000 GB.

Poza specyfikacją na co dzień dumnie wspierać będzie nas ochrona w postaci zasłonki ThinkShutter, gniazdo linki Kensington zabezpieczające przed kradzieżą, kamerka 720P i system dwóch mikrofonów dalekiego zasięgu. Gdy zajdzie potrzeba połączenia z peryferiami wykorzystamy porty USB-C, USB-A, HDMI, Ethernet, czytnik kart pamięci combo oraz wejście audio.

Business obraz autorstwa tirachardz - www.freepik.com