Lenovo ThinkPad T14s – Zapowiedź notebooka z Comet Lake

Lenovo w ostatnich miesiącach zapowiedziało najnowszy ultrabook Lenovo ThinkPad T14s. Będzie on sukcesywnym następcą modelu T490. Producenci opisują go jako idealny wybór dla osób, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem sieci, administracją IT, programowaniem czy renderingiem – także w podróży. Pozwoli na to mocny procesor Intela z serii Comet Lake, duża ilość pamięci RAM (do 48 GB) i bateria pracująca nawet do 20 godzin.

Notebook idealny na rok 2020

Lenovo w ostatnich miesiącach zapowiedziało najnowszy ultrabook Lenovo ThinkPad T14sWybierając ultrabooka na rok 2020 musimy pamiętać o osiągach i funkcjach, jakie urządzenie to może zaoferować. Lenovo ThinkPad T14s to w tym przypadku idealny kandydat dla administratorów, menedżerów i specjalistów IT. Ten pod powierzchnią obudowy kryje nie tylko szybkie komponenty. Znajdziemy w nim kompletny zestaw portów i kompleksowo dopracowaną łączność. Nie zetkniemy się z przestarzałymi technologicznie rozwiązaniami. W wyniku wieloletnich starań inżynierów Lenovo, użytkownicy w swoje ręce dostają zabezpieczenia uwierzytelniania online, zasłonkę kamerki ThinkShutter oraz linkę złącza Kensington.

Pod maską czeka na nas solidne połączenie od Intela wspierane przez nowoczesny dysk i pamięć operacyjną:

  • karta graficzna Intel UHD Graphics,
  • procesor Intel Core 10. generacji Comet Lake (i3/i5/i7),
  • dysk SSD PCIe NVMe (z szyfrowaniem OPAL) 250/500/750/1000 GB,
  • pamięć operacyjna 8/16/24/32 GB DDR4-2400.

Dane generowane przez komputer wyświetlane będą na 14-calowej matrycy. Ów może zostać dobrana w jednej z dwóch rozdzielczości (FHD lub WQHD) – od tego parametru zależna będzie jasność i funkcje dodatkowe (np. PrivacyGuard, funkcja dotyku czy tryb eko). Nowy notebook Lenovo nie zawiedzie w kwestii łączności i portów. Połączymy się za pomocą Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, portów USB-C, USB-A, HDMI i RJ-45 Ethernet. Opcjonalnie przed zakupem otrzymamy szansę na zakup dodatkowego modemu LTE.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com