Lenovo ThinkPad X13: laptop dostępny z IPS Touch, AMD Ryzen w wadze 1,22 kg

Lenovo ThinkPad X13 to nowoczesny ultrabook do zastosowań biznesowych. Jego premiera została zapowiedziana na drugi kwartał 2020 roku. W tej odsłonie głównymi wyróżnikami będą matryce IPS, procesory AMD Ryzen i niepowtarzalna waga 1,22 kg. Według producenta, laptopy z tej linii będą tak lekkie, że możemy nie poczuć ich w swojej torbie.

Zabezpieczone, ulepszone i profesjonalnie wykończone

Lenovo ThinkPad X13 to nowoczesny ultrabook do zastosowań biznesowychKultowa seria Lenovo ThinkPad jest znana ze swoich potężnych zabezpieczeń, innowacyjnych ulepszeń, a przede wszystkim unikalnego wzornictwa i profesjonalnego wykończenia. Producent stara się o to, aby każde urządzenie wychodziło z fabryki odporne na uszkodzenia, dlatego przed dostarczeniem do sklepów, każde z nich przechodzi komplet rygorystycznych testów. W przypadku Lenovo ThinkPad X13 mamy do czynienia z mobilnym komputerem (www.mzcomputers.pl), który został uszczuplony do minimum, dając wydajność na poziomie zaawansowanego technologicznie PC-ta.

Pod maską czeka na nas procesor najnowszej generacji Intel Comet Lake – nawet do 6 rdzeni lub AMD Ryzen Pro 4000. Jeśli zdecydujemy się na pierwszy wariant to otrzymamy układ graficzny Intel UHD Graphics 620, pamięć operacyjną o taktowaniu 2666 MHz oraz złącze Thunderbolt 3. Na podstawce AMD otrzymamy procesor graficzny Radeon Vega, 32 GB pamięci RAM o taktowaniu 3200 MHz i zwyczajne USB 3.0. Po otwarciu pokrywy naszym oczom może ukazać się dowolna matryca – TN/IPS w wybranej rozdzielczości – HD/FHD/4K.

Zestaw złącz jest zbliżony w obu wersjach. W standardzie znajdziemy 2x USB 3.1, 2x USB-C, czytnik kart SD, HDMI 2.0 oraz złącze mikrofonowo-słuchawkowe. Łączność została ponownie odświeżona, dlatego do dyspozycji będziemy mieć Wi-Fi 6 802.11ax, Bluetooth 5.0 i opcjonalnie modem LTE. Bateria ma pojemność 48 Whr, pozwalając na czas pracy do 15 godzin.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com