Nowy biznesowy notebook Lenovo: ThinkBook 14

Producent Lenovo jest znany ze swojej regularności w wypuszczaniu serii dostosowanych do zróżnicowanych grup odbiorców. W tym roku komputerowy następca IBM-u postanowił zaprezentować laptopy biznesowe znane pod nazwą ThinkBook. W poniższym tekście zajęliśmy się modelem oznaczonym numerem 14. Dowiedz się, jakie podzespoły znajdziesz w środku oraz ile zapłacisz za poszczególne opcje konfiguracyjne.

Lenovo ThinkBook 14 – doskonały dla osób przepadających za biurowym komfortem

Niezależnie od tego w jakim miejscu i czasie się znajdziesz, notebook spod szyldu ThinkBook pozwoli ci na skuteczną optymalizację własnej pracyNiezależnie od tego w jakim miejscu i czasie się znajdziesz, notebook spod szyldu ThinkBook pozwoli ci na skuteczną optymalizację własnej pracy. Zawdzięczamy to wytrzymałej szarawej obudowie, wygodnej, matowej matrycy o przekątnej 14″, a także zabezpieczeniom dającym pewność, że nikt nas nie śledzi.

W trakcie zakupów będziemy musieli stanąć przed wyborem konfiguracji. Do wyboru będziemy mieli specyfikacje, wśród których znajdziemy:

  • procesor – Intel Core od i5 do i7 – 10 gen,
  • grafika – Intel UHD Graphics 620 lub Intel Iris plus Graphics,
  • pamięć masowa – dysk twardy do 2 TB lub SSD 1 TB M.2 PCIe (można złączyć oba dyski),
  • pamięć operacyjna – od 8 do 24 GB DDR4 o taktowaniu 2666 MHz,
  • bateria – 45 Wh z Rapid Charge lub 57 Wh (z osobnym adapterem 95 W typu C do Rapid Charge).

Jak widać Lenovo Thinkbook 14 jest raczej uniwersalny (więcej). Nie musimy długo głowić się nad wyborem jak to ma miejsce np. w przypadku ThinkPadów. Sporadyczni użytkownicy wybiorą raczej mniejszą ilość RAM, procesor i5, natomiast bardziej wymagający mogą zdecydować się na i7, kompletny system dyskowy, a nawet dedykowaną kartę graficzną od AMD.

Lenovo ThinkBook 14 po skończeniu obowiązków pozwoli zrelaksować się przy ciekawym filmie czy ulubionej muzyce. W tym celu skorzystamy z osobnego monitora – do podłączenia za pośrednictwem HDMI/Display-Port. szybkiej sieci w standardzie Wi-Fi 6 oraz dźwięku w technologii Dolby Digital.

Obraz autorstwa: psref.lenovo.com